Повернутися до звичайного режиму

Інклюзивне освітнє середовище

Кожна дитина має право на одержання освіти. Мета нової української школи – створення такого освітнього середовища, в якому кожен учень, незалежно від своїх психолого-фізичних можливостей, навчальних можливостей і нахилів, реалізовує себе як суб’єкт власного життя, діяльності, спілкування. Визнання прав дитини з порушенням психофізичного розвитку, її інтересів і потреб, надання допомоги в процесі соціалізації є дуже важливим на сучасному етапі розвитку освіти. Тому особливого значення набуває інклюзивне навчання, мета якого зробити так, щоб дитина з особливими освітніми потребами не відчувала себе іншою, зайвою, небажаною.

У 2020-2021 н.р. з 1 вересня в закладі на базі трьох класів початкової школи організовано інклюзивне навчаннядля учнів з особливими освітніми потребами. В класах разом з вчителями працюють асистенти вчителя, зусилля яких направлені на адаптацію навчальних матеріалів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, залучення дітей до різних видів навчальної діяльності на уроках та позакласних заходах.

Для кожного учня з ООП командою педагогів розроблені індивідуальні навчальні плани та індивідуальні програми розвитку, що допомагають педагогічному колективу закладу пристосувати освітнє середовище до потреб дитини та забезпечити доступність загальноосвітньої навчальної програми.

Практичний психолог проводить корекційно-розвиткові заняття, спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери, мовлення та особистості дитини.

В класних кімнатах, де навчаються учні з ООП, створено освітнє інклюзивне середовище, що сприяє гармонійному емоційному, психічному та фізичному розвитку дітей. З урахуванням індивідуальних та особливих освітніх потреб учнів підібрані настільні ігри, конструктори, головоломки, шнурівки, іграшки для розвитку дрібної та крупної моторики, координації рухів, логічного мислення, пам’яті, уважності та інтелекту.

/Files/images/nklyuzya/IMG_1640.JPG

/Files/images/nklyuzya/IMG_2066.JPG

/Files/images/nklyuzya/IMG_2069.JPG

/Files/images/nklyuzya/IMG_2056.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.